تست و بازرسی فنی آسانسور های کارگاهی (بالابر ها)

بازرسی بالابر کارگاهی تحت اعتبار استاندارد  BS EN 12159:2000 انجام می‌شود. این تجهیزات در کارگاه‌ها و مراکز صنعتی جهت جابه‌جایی کالا و بهبود سرعت انجام کارها مورد استفاده قرار می گیرند. امروزه با توجه به اهمیت مبحث ایمنی و جلوگیری از خطرات جانی و مالی، امر بازرسی بالابر کارگاهی بسیار حائز اهمیت می‌گردد. آسانسورها/بالابرهای کارگاهی دستگاه‌های الکترومکانیکی هستند که هریک از اجزای آنها نیاز به بازرسی فنی و در نهایت صدور گواهی سلامت دارد.

در حال حاضر با توجه به پیچیدگی سازه‌های ساختمانی، جابه‌جایی کالا با دشواری و پیچیدگی روبه‌رو است. به تبع آن اهمیت بازرسی بالابر‌های کارگاهی که جهت جابه‌جایی کالا مورد استفاده قرار می گیرد جایگاه ویژه‌ای می یابد. در بازرسی بالابر کارگاهی بخش های مختلف سازه مورد بازرسی فنی قرار می‌گیرند. این تجهیزات شامل کلیه جزئیات مانند اتصالات پیچ و مهره، اتصالات جوش، تراز بودن ریل ها، بازرسی کابین، سیم بکسل‌ها، ترمز، قطع کن و تست‌های عملکردی است. گواهی سلامت و دوره بازرسی بالابر کارگاهی بر اساس استاندارد به صورت ۶ ماهه می‌باشد.

شرکت بازرسی اوج سنجش سپاهان (O.S.S)، مفتخر است با به کارگیری نیروهای متخصص و مجرب وآموزش دیده در رشته های فنی مهندسی آمادگی خود را جهت ارائه خدمات بازرسی بالابرهای کارگاهی و صدور گواهی سلامت برای پروژه های شما در سراسر ایران عزیزمان اعلام دارد.

روند بازرسی بالابر کارگاهی:

 

  • تماس با شرکت بازرسی مهندسی اوج سنجش سپاهان(O.S.S)
  • دریافت پیش فاکتور
  • تایید پیش فاکتور از طرف درخواست کننده
  • پرداخت هزینه بازرسی
  • تعیین زمان بازرسی
  • اعزام تیم بازرسی به محل پروژه
  • اگر عیوبی در بازرسی اول وجود داشت به درخواست کننده اعلام و پس از دو ماه و رفع عیوب بازرسی مجدد صورت می گیرد.
  • پس از انجام مراحل بازرسی و تایید فنی توسط بازرس، صدور گواهی سلامت انجام می گردد که دارای تاریخ اعتبار ۶ ماهه است.

اهمیت بازرسی بالابر کارگاهی و صدور گواهی سلامت:

 

 عدم توجه به نکات فنی و ایمنی در استفاده از بالابرهای کارگاهی خسارات مالی و جانی جبران ناپذبری در پی خواهد داشت. با توجه به افزایش سازه‌های کارگاهی و استفاده روزافزون از بالابرهای کارگاهی در جهت جابه جایی کالا و همچنین سوء استفاده افراد سودجو و فاقد تخصص، لطفاً جهت جلوگیری از خسارات جبران ناپذیر، با افراد آموزش دیده و تیم مجرب بازرسی جهت تایید فنی و صدور گواهی سلامت تماس حاصل فرمایید.

امید است با ارائه خدمات به موقع و تخصصی رضایت شما عزیزان را جلب نماییم.

آگاه بمانیم، ایمن زندگی کنیم